پایگاه اطلاع رسانی جهان ساخت وساز

جهان ساخت وساز : صفحه نخست » اخبار

مجموعه اخبار سایت

قیمت مسکن افزایش نمی‌یابد/ احداث 5 هزار واحد مسکونی برای خانواده‌های دارای دو معلول

 

معاون وزیر راه‌وشهرسازی گفت: با توجه به اوضاع اقتصادی کشور قیمت مسکن رشد نمی‌یابد.

حمیدرضا عظیمیان مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به رشد معاملات مسکن در تهران، اظهار کرد: آمارها نشان می‌دهد که قیمت پایه مسکن با توجه به سیاست‌های اقتصادی کشور با شیب ملایمی در حال افزایش است.

وی افزود: آمارهای ماه گذشته حاکی از رشد قیمت مسکن با شیب ملایم است که این افزایش قیمت ناشی از اوضاع اقتصادی و نرخ سپرده بانک‌ها است.

عظیمیان تأکید کرد: با توجه به کاهش سود سپرده بانک‌ها بیشترین سپرده‌ها و سرمایه‌ها به سمت بازار مسکن هدایت می‌شود که  این می‌تواند خبر خوشی برای متقاضیان مسکن باشد.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن، تصریح کرد:  با توجه به اوضاع اقتصادی کشور قیمت مسکن تا چند ماه آینده افزایش نمی‌یابد.

وی در ادامه از امضای تفاهمنامه سه جانبه بین بنیاد مستضعفان، سازمان ملی زمین و مسکن و بنیاد مسکن خبر داد و گفت: با انعقاد این تفاهمنامه خانواده‌های دارای دو معلول به زودی صاحبخانه می‌شوند.

عظیمیان با بیان اینکه سازمان ملی زمین و مسکن متولی اهدای زمین در این تفاهمنامه است، گفت: تا به  امروز 2000 واحد مسکونی به این خانواده‌ها تعلق گرفته و 5000 واحد مسکونی دیگر در آینده‌ای نزدیک به بهره برداری می‌رسد.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

مسکن به کالای سرمایه‌ای تبدیل شده است

 

نایب رئیس انجمن انبوه‌سازان استان تهران گفت:‌ دولت با مانع شدن ثبت سفارش خودروهای لوکس، باعث هجوم سرمایه‌ها به بازار مسکن شده است.

ایرج رهبر نایب رئیس انجمن انبوه‌سازان استان تهران در گفتگو با  خبرنگار مسکن گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه رونقی در خرید واحدهای مسکونی در مناطق جنوبی دیده نمی‌شود، اظهار کرد: میزانافزایش معاملات مسکن در مناطق شمال شرق تهران نسبت به سایر بخش‌ها بسیار رشد کرده است.

وی با بیان اینکه دولت با مانع شدن ثبت سفارش خودروهای لوکس، باعث هجوم سرمایه‌ها به بازار مسکن و واحدهای لوکس شده است، گفت: بسیاری از خریداران هم اکنون سرمایه‌های خود را به سمت خرید واحدهای لوکس و گران‌ قیمت هدایت کرده‌اند که این خود باعث ایجاد نگرانی‌هایی در بین مسئولان شده است.

رهبر تاکید کرد: این اقدام باعث می‌شود مسکن تبدیل به کالای سرمایه‌ای شده و زمینه‌ساز افزایش انباشت تقاضا در بازار شود.

نایب رئیس انجمن انبوه‌سازان استان تهران تصریح کرد: در گذشته نگرانی‌هایی درباره انباشت تقاضا و جهش قیمتی در این بازار وجود داشت که با این اقدام، نگرانی‌ها در این بخش دو برابر شده است.

وی در ادامه گفت:‌ در مهرماه یک جهش قیمتی در بازار مسکن وجود داشت که با تبدیل شدن مسکن به یک کالای سرمایه‌ای باید همچنان منتظر رشد قیمتی در این بخش باشیم.

به گفته وی؛ مذاکرات انبوه‌سازان با مسئولان دولتی درباره بافت‌های فرسوده همچنان ادامه دارد.

نایب رئیس انجمن انبوه‌سازان استان تهران یادآور شد: بافت‌های فرسوده دارای مشکلات خاص و پیچیده‌ای است که باید با تزریق تسهیلات و ارائه ایده‌های جدید، گره‌های این بخش را برطرف کرد.

صفحه 1 از 138